Close

XI Niedziela zwykła 18.06.2017

XI Niedziela zwykła 18.06.2017

1. W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy uroczystość odpustową ku czci Św. Antoniego z Padwy. O godz. 11.00 sumę za Parafian odprawi nowowyświęcony ksiądz Tomasz i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Msze święte według stałego porządku. O godz. 16.30 procesja eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

2. W poniedziałek msza św. tylko rano i po niej procesja eucharystyczna.

3. We wtorek, 20 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

4. W środę, 21 czerwca – wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Po procesji eucharystycznej – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek, 22 czerwca – zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Na wieczornej mszy świętej poświęcenie wianków i ziół. Dzieci uczestniczące w procesjach oktawy zostaną obdarowane słodyczami.

6. W piątek, 23 czerwca – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to zarazem ostatni dzień roku szkolnego i katechetycznego. Na godz.8.00 rano zapraszamy na mszę św. dziękczynną dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Będziemy się modlić również o bezpieczne, z Bogiem przeżywane wakacje.

7. W sobotę, 24 czerwca – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Modlimy się w intencji solenizantów i solenizantek. W tym gronie jest nasz rodak, ksiądz Jan Bernaś i Jan Krzemień, nasz organista.

8. “Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła Parafianom z ul. Lazurowej. W tym tygodniu proszę Parafian z ul. Bernasia od 1 do 13 numeru.

9. “Bóg zapłać” za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne naszej Parafii. Zebrano 4842 zł.