Close

Niedziela, 13.01.2019 r. Święto Chrztu Pańskiego

Niedziela, 13.01.2019 r. Święto Chrztu Pańskiego

1. Msze święte według stałego porządku. Składka przeznaczona jest na cele naszej Parafii.

2. Po uroczystości Objawienia Pańskiego, świętujemy fakt Jezusowego chrztu w wodach Jordanu. Oba wydarzenia są ze sobą związane, gdyż chrzest był także objawieniem Chrystusa: Syn Boży objawił się publicznie i rozpoczął jawną działalność po długim okresie ukrytego życia w Nazarecie. Podczas chrztu udzielanego przez Jana Chrzciciela, Bóg przedstawił Jezusa jako swojego umiłowanego Syna i napełnił Go Duchem Świętym. Również my zostaliśmy ochrzczeni i staliśmy się członkami Kościoła Chrystusowego, córkami i synami Boga Ojca, powołanymi do składania świadectwa o Nim we współczesnym świecie. Z wdzięcznością wspomnijmy swój własny chrzest i uwielbiajmy naszego Pana

3. W poniedziałek, 14 stycznia obchodzimy Dzień migranta i uchodźcy.  O godz. 7.00 msza św. za zmarłych fundatorów naszej Parafii.

4. W środę, również o godz. 7.00 msza św. za zmarłych wypominanych w ciągu roku a o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek, 17 stycznia – wspomnienie Św. Antoniego, opata. W tym dniu Kościół katolicki w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu.

6. W sobotę, 19 stycznia – wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

7. Od piątku, 18 stycznia, w całym Kościele rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.

8. W przyszłą niedzielę, 20 stycznia, składka przeznaczona jest na cele charytatywne.

9. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Pragniemy serdecznie podziękować za modlitewne spotkania w waszych domach, za życzliwość, gościnność i złożone ofiary. Tych, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym czasie, prosimy, aby się skontaktowali z nami. Jest możliwość wyznaczenia dodatkowego terminu.

10. Dzieciom i młodzieży życzymy radosnego, z Bogiem przeżywanego czasu odpoczynku w czasie ferii zimowych.

11. “Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła Parafianom z ul. Dąbrówki od 11 numeru do końca ulicy oraz Bagienka. W tym tygodniu, proszę Parafian z ul. Polowieckiej od 1 do 8 numeru.