Close

XV Niedziela zwykła 14.07.2019

XV Niedziela zwykła 14.07.2019

1. Pełnienie czynów miłosierdzia jest jednym z najważniejszych obowiązków chrześcijanina. Każdy z nas wezwany jest przez Pana, aby świadczyć miłosierdzie. Pan Jezus będąc miłosiernym uzdalnia do czynienia miłosierdzia tych, którzy w Niego wierzą. Zgromadzeni na Eucharystii, która jest dziękczynieniem, uwielbiajmy Boga za Jego obecność w znakach świętego zgromadzenia.
Msze święte według porządku wakacyjnego. Składka przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

2. W poniedziałek, 15 lipca wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
We wtorek, 16 lipca wspomnienie NMP z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej).
W środę, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 19.00.
W piątek, 19 lipca, oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu, z racji trzeciego piątku miesiąca.

3. W przyszłym tygodniu będziemy obchodzić w Polsce XX Tydzień Świętego Krzysztofa. Dlatego w przyszłą niedzielę, 21 lipca, z racji wspomnienia Św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, będziemy modlić się i po każdej mszy świętej błogosławić kierowców i święcić pojazdy na parkingach. Ofiary zebrane przy tej okazji posłużą do zakupu pojazdów dla polskich misjonarzy, zgodnie z coroczną akcją MIVA POLSKA: 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwie przejechanej drogi.

4. “Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła Parafianom z ul. Suskiego od 49 do 69 numeru. W tym tygodniu, proszę Parafian z ul. Suskiego od 70 numeru do końca ulicy oraz ul. Mostowej.