Close

II Niedziela zwykła 16.01.2022r.

II Niedziela zwykła 16.01.2022r.

1. Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie. To ostatnie zdanie Maryi w ewangelii. Potem mówi już tylko Jezus. Maryja milknie, aby mógł mówić i działać tylko Jej Syn. Na weselu w Kanie można zobaczyć istotę działania Kościoła, dostrzeganie ludzkich potrzeb, zmartwień, kryzysów, braków. Pokorne i konsekwentne przedstawianie tych spraw Jezusowi, wstawianie się za tymi, którzy cierpią. I wreszcie wzywanie, aby ludzie zrobili wszystko, co Jezus każe. Wszystko. Warto zaakcentować to słowo, gdy w samym Kościele pojawia się pokusa selektywnego doboru Jezusowych nakazów. Słudzy napełnili kamienne stągwie po brzegi, choć nie od razu widzieli sens tej czynności. Napełniać po brzegi. Im więcej przyniesiemy wody, tym więcej będzie wina. Cuda dzieją się i dziś, jeśli słuchamy Jezusa, a mamy ku temu kolejną okazję świętując II niedzielę zwykłą.

Składka jest przeznaczona na cele charytatywne (jałmużna postna).

2. W dniach 18-24 stycznia, w całym Kościele przeżywamy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.

3. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w poniedziałek, 17 stycznia – wspomnienie św. Anto­niego, opata. W Kościele katolickim w Polsce obchodzimy Dzień Judaizmu,
b) w środę, 19 stycznia – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa,
c) w piątek, 21 stycznia – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.

4. W zeszłą niedzielę na cele gospodarcze naszej parafii zebrano kwotę 4650zł. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Bóg zapłać wszystkim rodzinom, które modliły się w naszej świątyni w czasie mszy św. kolędowych polecając siebie Bożej Opatrzności. Niech Bóg błogosławi Was i całe wasze rodziny. Bóg zapłać również za ofiary jakie składaliście. Zostały one podzielone jako dar dla parafii, do kurii diecezjalnej, dla panów organisty i kościelnego, ministrantów i lektorów. Część zachowaliśmy do naszej kapłańskiej dyspozycji.

6. W czasie ferii msze św. odbywają się tylko wieczorem od poniedziałku do soboty. Dzieciom i młodzieży życzymy udanego wypoczynku.

7. Dziękujemy za sprzątanie świątyni rodzinom z ul. Monowicka i Odnoga. W najbliższy sobotę zapraszamy rodziny z ul. Grabowiecka.