Ogłoszenia parafialne 17.09.2023r.

1.Liturgiczne obchody tygodnia:

a) w poniedziałek, 18 września — święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski,

b) w środę, 20 września – wspomnienie świętych mę­czenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy,

c) w czwartek, 21 września – święto św. Mateusza, apo­stoła i ewangelisty,

d) w sobotę, 23 września – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

2. W minioną niedzielę na potrzeby gospodarcze naszej parafii zebraliśmy kwotę 4840zł. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziś ofiarą (do pu­szek) po mszy św. wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.

4. We wtorek 19 września po mszy św. wieczornej spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. (około 18.30)

5. W miniony poniedziałek zakończyła się pielgrzymka dziękczynna do Włoch. W codziennej mszy św. pamiętaliśmy o rodzinach naszej parafii, dzieciach i młodzieży wypraszając wszystkim tak potrzebne łaski z nieba, zwłaszcza modląc się w Sanktuarium Św. Michała Archanioła na Gargano. Jednocześnie zakończyła się w naszej parafii roczna uroczystość ku czci św. Michała rozpoczęta wizytą figury z Gargano na odpuście w zeszłym roku. Później roczna peregrynacja figury w rodzinach naszej parafii. Następnie pielgrzymka strażacka do miejsc świętych we Włoszech. I obecnie pielgrzymka parafialna do Monte Sant Angelo kończy roczne modlitwy szczególnej wdzięczności za opiekę Św. Michała Archanioła nad rodzinami naszej parafii. Ostatnim jej akcentem będą uroczystości odpustowe w przyszłą niedzielę, na które zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej parafii. Niech nasz św. patron wspomaga nas w walce z mocami piekieł czyniąc nasze życie na ziemi szczęśliwsze, a przez to życie wieczne w niebie – na zawsze pewne.

6. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.

7. Dziękujemy za sprzątanie świątyni rodzinom z ul. Głowackiego 21 – do końca ulicy. W najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców ul. Dąbrówki 1-10

Dodaj komentarz