Ogłoszenia parafialne 08.10.2023r.

1.Liturgiczne obchody tygodnia:

a) W piątek, 13 października, przypada wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.

b) W przyszłą niedzielę, 15 października, będziemy ob­chodzić 23 Dzień Zbierane będą (do puszek) ofiary na fundusz stypendialny. Jest to zarazem Dzień Dziecka Utraconego.

2. Dziś składka na cele gospodarcze naszej parafii. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać za troskę o remontowe fundusze na rzecz naszej parafii.

3. Przez cztery kolejne środy począwszy od najbliższej po mszy św., wieczornej (około 18.30) będą się odbywać konferencje przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Obowiązkowo uczestniczy w nich młodzież klas I-ych szkoły średniej. To jest ostatni egzamin przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Obowiązuje obecność i nienaganne zachowanie. Konferencje trwać będą do 40 minut i poprowadzi je ks. Władysław. Jeżeli są inne osoby, które nie przyjęły jeszcze bierzmowania zgłoszą się do kancelarii.

4. Można już składać wypominki jednorazowe i roczne. Czytamy je w każdą niedzielę w ciągu roku. Dodatkowo w intencji wypominanych odprawiane są msze św. w ciągu roku, w których polecamy Bogu i jego miłosierdziu zmarłych z naszych rodzin. Przy tej okazji bardzo prosimy, aby wszystkie imiona i nazwiska wypisać najprościej jak można np. Jan Nowak z żoną Marią. Starajmy się pisać jak najwyraźniej, aby nie było błędów i nieporozumień. Pamiętajmy o godzinie mszy św., przed którą chcemy, aby wypominki były czytane.

5. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.

6. Dziękujemy za sprzątanie świątyni rodzinom z ul. Polowiecka 1 – 14. W najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców ul. Polowiecka 16 do końca ulicy oraz Monowicka i Odnoga.

 

Dodaj komentarz