Ogłoszenia parafialne 15.10.2023r.

1.Liturgiczne obchody tygodnia:

a) w poniedziałek, 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,

b) we wtorek, 17 października – wspomnienie św. Igna­cego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,

c) w środę, 18 października – święto św. Łukasza, ewan­gelisty,

d) w piątek, 20 października – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana, patrona naszej

e) za tydzień, przypada przedostatnia niedziela paździer­nika, obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Misyjny,

2. W minioną niedzielę zebraliśmy 5140zł. na cele gospodarcze. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać za troskę o remontowe fundusze na rzecz naszej parafii.

3. Przeżywamy dzisiaj 23 Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II obrońca życia ludzkiego. Można składać ofiary na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia wspierającej zdolną młodzież z biedniejszych rodzin. Przy gazetkach można sobie zabrać bilecik z myślą św. Jana Pawła II. Zachowajmy w pamięci tą krótką naukę. Może uda się dzięki niej lepiej poznać i pogłębić naszą wiarę.

4. Zachęcamy do uporządkowania grobowców na cmentarzu przed uroczystością Wszystkich Świętych. Wszelkie odpady organiczne zostawiamy przed kontenerem na śmieci, do którego wrzucamy tylko plastyk i szkło. Przypominamy o opłatach za grobowce. Można je uiścić po każdej mszy św. w kancelarii.

5. Można już składać wypominki jednorazowe i roczne. Czytamy je w każdą niedzielę w ciągu roku. Dodatkowo w intencji wypominanych odprawiane są msze św. w ciągu roku, w których polecamy Bogu i jego miłosierdziu zmarłych z naszych rodzin. Pamiętajmy o godzinie mszy św., przed którą chcemy, aby wypominki były czytane.

6. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.

7. Dziękujemy za sprzątanie świątyni rodzinom ul. Polowiecka 16 do końca ulicy oraz Monowicka i Odnoga. W najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców ul. Grabowieckiej.

 

Dodaj komentarz