Ogłoszenia parafialne 29.10.2023r.

1.Liturgiczne obchody tygodnia:

a) we środę, l listopada – uroczystość Wszystkich Świę­tych. Msze św. w porządku niedzielnym. O godz. 14.30 nieszpory żałobne w kościele i procesja na cmentarz z modlitwą i wypominkami za zmarłych. Msza wieczorna o godz. 17.00.

b) we czwartek, 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wier­nych Zmarłych. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, o 9.00 i po niej procesja na cmentarz. Po procesji poświęcenie nowych nagrobków. Msza św. za pomordowanych w obozach i łagrach odbędzie się w kościele o godz. 15.00. Msza św. wieczorna o godz. 18.00. Składka w Dzień Zaduszny tradycyjnie przeznaczona jest na opłaty poborów wody na cmentarzu w ciągu całego roku.

c) w sobotę, 4 listopada – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. W tym dniu przypada 43 rocznica przyję­cia sakry przez biskupa Janusza Zimniaka, którego polecamy pamięci w modlitwie.

2. W tym tygodniu przypadają: pierw­szy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Chorych z N. Sakramentem  odwiedzimy w I piątek od godz.8.30. Popołudniu od godz. 17.00 adoracja N. Sakramentu i okazja do spowiedzi. Dzieci klasy IV pamiętają, aby przyjąć w tym dniu komunię św. Po mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania. W I sobotę od 17.00 adoracja N. Sakramentu i modlitwa Rycerstwa Św. Michała. W przyszłą  niedzielę 5 listopada po mszy porannej zmianka tajemnic różańca św. wszystkich róż różańcowych.

3. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać: od uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencjach, które poleca Ojciec Święty, Komunii świętej, zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; w dniach od 1-8 listopada nawiedzając pobożnie cmentarz, modląc się, choćby tylko w myśli za zmarłych spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

4. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych codziennie pół godz. przed mszą św. poranną i wieczorną. Zachęcamy parafian do skorzystania z sakramentu pojednania i zyskania odpustu zupełnego, który możemy ofiarować za naszych zmarłych rodziców. To byłby najlepszy dla nich prezent w tym dniu.

5. W przyszłą niedzielę, 5 listopada odbędzie się w Oświęcimiu-Brzezince trady­cyjne nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów. Początek o godzinie 14:00 przy Bramie Śmierci.

6. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.

7. Salezjańskie Oratorium dla dzieci zaprasza w każda środę od godz. 16 do 19. Szczegóły na plakacie w gablotce.

8. Dziękujemy za sprzątanie świątyni rodzinom Dworów II Machnaty. W najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców Dwory II Żaki południowa strona ul. Oświęcimskiej plus Olszyna

 

Dodaj komentarz