Ogłoszenia parafialne 05.11.2023r.

1. Liturgiczne obchody tygodnia:

a) w czwartek, 9 listopada święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Bi­skupa Rzymu oraz matką i głową wszystkich kościołów świata,

b) w piątek, 10 listopada – wspomnienie św. Leona Wiel­kiego. papieża i doktora Kościoła,

c) w sobotę, 11 listopada – wspomnienie św. Marcina z Tours, W tym dniu obchodzimy rocznicę odzyska­nia przez Polskę niepodległości. Zapraszamy na mszę św. w intencji naszej Ojczyzny o godz. 9.00. Jest to godzina inna niż gazetce. Zwróćmy na to uwagę. Mszy św. porannej w tym dniu nie będzie.

2. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na potrzeby gospodarcze naszej parafii.

3. Dziękujemy za wszystkie ofiary, jakie składacie na utrzymanie naszej świątyni na składki podczas mszy św. oraz przelewy na konto naszej parafii. Dziękujemy wszystkim osobom, które nieodpłatnie pełnią różne posługi na rzecz naszej parafii. Panu Janowi Kubulusowi za każde prace i zaangażowanie zawsze nieodpłatnie. Panu Janowi Żyła za odnowienie klęczników pod filarami chóru. Panu Grzegorzowi Erazmus za ofiarowane kwiaty na święta do kościoła i na grobach kapłanów. Także Mariuszowi Stachura za całoroczne koszenie trawy wokół kościoła, plebanii i cmentarza oraz za różne prace, które wykonuje na rzecz naszej parafii. Również mamie Mariusza Stachury za ofiarowane drewno, które posłuży na opał do naszego kościoła.

4. Dziękujemy za ofiary złożone na wypominki jednorazowe i roczne. Jednorazowe czytamy przed mszami św. aż do ich wyczerpania. Roczne wraz z modlitwą będą czytane po odczytaniu wypominków jednorazowych. Dodatkowo odprawiane będą msze św. w intencji wypominanych w wypominkach rocznych.

5. Bardzo prosimy, aby uważać na odpady na cmentarzu. Ostatnio doszło do zaprószenia ognia w jednym z kontenerów. Możliwe, że od palącego się jeszcze znicza. Prosimy o szczególną uwagę.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

7. Dziękujemy za sprzątanie świątyni rodzinom Dwory II Żaki południowa strona ul. Oświęcimskiej plus Olszyna. W najbliższą sobotę zapraszamy rodziców młodzieży bierzmowanej.

Dodaj komentarz