Ogłoszenia parafialne 12.11.2023r.

1. Liturgiczne obchody tygodnia:

a) w poniedziałek, 13 listopada – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski,

b) w piątek, 17 listopada – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. W tym dniu oddajemy cześć Boże­mu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca,

c) w sobotę, 18 listopada – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Jest to również dzień imienin Księdza Biskupa Romana Pamiętamy o modlitwie w intencji Biskupa Bielsko-Żywieckiego i całej diecezji.

2. We środę 15 listopada uroczyste przyjęcie sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Przystąpi do tego sakramentu 37 osób, którego udzieli ks. bp Piotr Greger. Polecamy modlitwie to młode pokolenie naszych parafian. Widomo wszystkim, że nie łatwo dziś praktykować wiarę w Jezusa. Wiele przeszkód sprawia, że młodzi ludzie nie znajdują czasu na kościół i modlitwę. Trzeba również naszej osobistej modlitwy, aby ci młodzi parafianie odkryli, że tylko życie ewangelią prowadzi do wieczności. Nie ma innej drogi. Niech sakrament bierzmowania i dary Ducha Św. ożywią w nich świadomość tej jedynej drogi do życia szczęśliwego na ziemi i wiecznego życia w niebie.

W poniedziałek od 17.00 spowiedź dla bierzmowanej młodzieży, rodziców i świadków. Później msza św., a po niej próba generalna ze świadkami. Mszy św. porannej w środę 15 listopada nie będzie. Msza wieczorna o godz. 17.00.

3. W dzisiejszą niedzielę składka przeznaczona na potrzeby gospodarcze naszej parafii. Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

5. Dziękujemy za sprzątanie świątyni rodzicom młodzieży komunijnej. W najbliższą sobotę zapraszamy Dwory II Żaki strona północna ul. Oświęcimskiej plus Biała.

 

 

Dodaj komentarz