Ogłoszenia parafialne 19.11.2023r.

1. Liturgiczne obchody tygodnia:

a) w poniedziałek, 20 listopada – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,

b) we wtorek, 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu obchodzi swoje imieniny Ksiądz Biskup Janusz Zimniak. Pamiętamy w mo­dlitwie o osobie Biskupa Seniora,

c) w środę, 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy,

d) w piątek, 24 listopada – wspomnienie świętych mę­czenników narodu wietnamskiego: Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy.

2. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, obchodzimy uro­czystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu obchodzony jest w diecezjach Światowy Dzień Młodzieży oraz przypada święto patronalne Akcji Katolickiej.

3. W minioną niedzielę zebraliśmy na potrzeby gospodarcze naszej parafii 5370zł. Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.

4. Polecamy modlitwie młodzież bierzmowaną w minioną środę. Również rodziców, którym dziękujemy za każdą troskę o swoje pociechy jak również za każde przygotowanie do uroczystości bierzmowania jak dekoracje, kwiaty i przygotowaną świątynię. Panu Krzysztofowi Stachura za wydruk pięknie opracowanej pamiątki bierzmowania.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

6. Została znaleziona większa kwota pieniędzy. Kontakt w kancelarii.

7. Organizujemy pielgrzymkę dla dzieci na Jasną Górę kolędować Królowej Polski. Termin wyjazdu zaraz po Bożym Narodzeniu. Chętne dzieci z opiekunem zapisują się w zachrystii. Zaś 24 stycznia zapraszamy dzieci na wyjazd na jasełka do Cieszyna. Jest 50 biletów. Zapisy również w zachrystii.

8. Dziękujemy za sprzątanie świątyni rodzinom z Dworów II Żaki strona północna ul. Oświęcimskiej plus Biała. W najbliższą sobotę zapraszamy rodziny z ul. Sośnina – cała ulica

 

 

Dodaj komentarz