Kolejne budki lęgowe dla ptaków

W naszej parafi  już po raz  czwarty odbyła sie akcja zasiedlenia ptaków pożytecznych w naszej okolicy i naszych ogrodach.  Biorą w niej udział dzieci naszej szkoły, które od lat z radością wieszają domki dla ptaków wokól swoich domów obserwując kolejne lęgi wywodzone z tych miejsc. Sama budka jest ważnym symbolem i wskazówką koniecznej troski o środowisko, w który żyjemy i którego jesteśmy również częścią. Akcja zasiedlenia odbyła się już poraz 25 przynosząc zawsze wielkie zainteresowanie. W 14 różnych parafiach, w których uczyłem religii poprzednio zawieszono około 700 domków dla ptaków, z których wylęgło się tysiące ptaków pożytecznych dla naszych ogrodów i środowiska.  Moim mentorem powyższej akcji był śp. Bronisław Zając znany ekolog z parafii Bielany, który w swoim życiu wykonał prawie trzy tysiące budek lęgowych dla ptaków róznych gatunków.

ks. RJ.

Dodaj komentarz