Ogłoszenia parafialne 11.02.2024r.

1.Od dziś do soboty włącznie przeżywamy 57 Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także szczególna okazja do po­dejmowania wyrzeczeń w intencji nawrócenia grzeszników, zwłaszcza osób uzależnionych od alkoholu.

2. W tym tygodniu, 14 lutego, przypada Środa Popielco­wa. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielko­postnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Dla osób, które nie mogą przyjść we środę obrzęd posypania głów popiołem w niedziele po mszy św. o godz. 7.30. Składka w tym dniu przeznaczona jest na pomoc Ukrainie.

3. W Wielkim Poście uczestniczymy w tradycyjnych nabożeństwach pokutnych: Drogę Krzyżową będziemy odprawiać w piątki o godz. 17.30, po drodze krzyżowej msza św. O godz. 20.00 drogę krzyżową prowadzi młodzież później komunia św., bł. na końcu nabożeństwa i apel jasnogórski. W niedzielę droga krzyżowa po sumie.

4. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 16.30. Przypominamy, że wierny, który odprawia pobożnie Drogę Krzyżową, może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. W Wielkim Poście składamy ofiary na ogrzewanie kościoła od poszczególnych rodzin. Na Gorzkich Żalach zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Nie ubieramy w tym czasie ołtarzy kwiatami.

5. We wszystkie środy Wielkiego Postu poczynając od Popielca pół godz. przed mszą św. wieczorną będzie odmawiany różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej – zapraszamy do udziału.

6. Trwa w naszej parafii nabożeństwo 40 godzinne przygotowujące nas do Wielkiego Postu. Wystawienie N. Sakramentu po sumie i adoracja, która zakończy się przed mszą św. o godz. 17.00. Dziś dziękujemy parafianom ze Stawów Monowskich i Dworów II za modlitwę i adorację w minioną niedzielę. Jednocześnie zapraszamy parafian z Monowic z góry dziękując Wam wszystkim za poświęcony czas i modlitwę przed Bogiem z prośbą o potrzebne łaski w życiu małżeńskim i rodzinnym.

7. Dziś składka na cele gospodarcze naszej parafii. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się od niedzieli 25 lutego i potrwają do środy 28 lutego. Poprowadzi je w tym roku ks. Piotr Andrukiewicz redemptorysta.

9. W czasie ferii msze św. głównie popołudniu. Zwróćmy sobie na to uwagę.

10. Dziękujemy za sprzątanie świątyni rodzinom z ul. Zieleni 26 do końca ulicy. W najbliższą sobotę zapraszamy rodziny z ul. Okrężna.

 

Dodaj komentarz