Ogłoszenia parafialne 31.03.2024r.

1.Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę wielkanocną. Obchodzi się je jako Uroczystości Pań­skie. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

2. Trwa nowenna do Miło­sierdzia Bożego, któremu oddamy cześć w przyszłą niedzielę, 7 kwietnia. Rozpoczynamy wtedy Tydzień Miłosierdzia.

3. Dziś nieszpory świąteczne o godz. 16.30. Jutro drugi dzień świąt Poniedziałek Wielkanocny msze św. jak w niedziele.

4. Serdecznie dziękujemy rodzinom, młodzieży i dzieciom, którzy przygotowali Ciemnicę i Grób Pański. Dziękujemy ministrantom i lektorom za piękne przygotowanie Triduum pod opieką ks. Władysława, także Mariuszowi Stachura, panom kościelnemu i organiście za świąteczną posługę. Chórowi parafialnemu za piękne pieśni w czasie Wielkiej Nocy, Scholi za rozważania dróg krzyżowych i wielkopiątkową adoracje. Panu Stanisławowi Krzemień za prowadzenie różańca do siedmiu boleści NMP we wszystkie środy Wielkiego Postu. Dziękujemy strażakom za wytrwałą służbę przy Grobie Pańskim oraz za udział w procesji rezurekcyjnej jak również paniom z kół różańcowych i gospodyń wiejskich.

Serdeczne podziękowania składamy również wszystkim rodzinom, które wspierają ofiarą naszą parafię składką na opał i inne potrzeby w tym także za bankowe przelewy na konto parafialne. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać za Waszą stałą ofiarność.

5. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.

6. Zwolniło się łóżko do opieki nad chorymi. Potrzebującym takiego wsparcia zapraszamy do kancelarii.

7. Dziękujemy za sprzątanie świątyni rodzinom z ul. Długiej nr 16-40. W najbliższą sobotę prosimy rodziny z ul. Długa 41-55.

Wspólnie przeżywając Wielkanoc – naszym drogim Parafianom składamy życzenia miłości i pokoju, głębokiej nadziei na lepsze jutro oraz wielu spełnionych pragnień. Niech Zmartwychwstały Pan obdarzy Was łaską swojego miłosierdzia, abyście przeżywając każdy dzień swojego ziemskiego życia zawsze pamiętali o czekającym Was życiu w niebie. Niech miłosierny Bóg uwolni cały świat od wojen i nienawiści oraz sprawi, abyśmy mogli spokojniej przeżywać czas naszego ziemskiego życia. 

Dodaj komentarz