Ogłoszenia parafialne 14.04.2024r.

1. W najbliższy piątek 19 kwietnia modlimy się do Miło­sierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca.

2. Dziś składamy ofiarę na potrzeby gospodarcze naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Na potrzeby Domu Matki i Dziecka w Bielsku – Białej w miniony poniedziałek zebraliśmy kwotę 950zł.

3. Zachęcamy do wzięcia udziału we wrześniowej pielgrzymce do Medjugorje.

4. Dziś po mszy św. o godz. 9.30 błogosławieństwo książeczek do modlitwy dzieciom klasy III. Pierwsza próba liturgiczna we wtorek 16.04 o godz. 16.45 w kościele. Dziś popołudniu o godz. 16.00 z kościoła wyruszy procesja „Marsz dla życia” nasza parafialna modlitwa w intencji obrony życia dziecka poczętego. Odmówimy różaniec św. w tej intencji w drodze do krzyża przy ul. Bernasia. W ten sposób włączymy się w ogólnopolską modlitwę o uszanowanie życia, które jest konstytucyjnym prawem każdego człowieka. Zachęcamy do wspólnej modlitwy wszystkich parafian.

5. Dzieci, które chciałyby wystąpić w dorocznym koncercie na Dzień Matki w dniu 26 maja w kościele o godz. 15.00 przygotowują swój repertuar. Zapisujemy się w szkole lub zachrystii po mszy św.

6. W domu pogrzebowym można zwiedzić wystawę pt. „Samarytanie z Markowej” poświęconej rodzinie Ulmów zamordowanej przez nazistów w czasie II wojny światowej za ukrywanie rodzin żydowskich. Dziękujemy panu Stanisławowi Krzemieniowi za jej zorganizowanie, co nie było łatwe ponieważ chętnych na jej ekspozycje nie brakuje. Po obu stronach kościoła można zobaczyć portrety proboszczów i wikariuszy naszej parafii z minionych lat. Za tę pracę dziękujemy również panu Stanisławowi Krzemieniowi.

7. Dziękujemy za sprzątanie świątyni rodzinom z ul. Długa 56 do końca ulicy plus Golcowiec. W najbliższą sobotę prosimy rodziny z ul. Lawendowa i Balonowa Stawy Monowskie

 

 

 

Dodaj komentarz