Ogłoszenia parafialne 28.04.2024r.

1.Wspomnienia liturgiczne:

a) w poniedziałek, 29 kwietnia – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, jest to zarazem Dzień Męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej,

b) w środę, l maja, wspomnienie dowolne św. Józefa, rzemieślnika. Modlimy się o błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy, pamiętamy także o tych, którzy zostali pracy pozbawieni. Rozpoczynamy maryjne nabożeństwa majowe. W tym roku nabożeństwo majowe o godz. 18.00 i bezpośredni po nim msza św. W niedziele msza św. o godz. 17.00 i po niej nabożeństwo maryjne. Dla dzieci specjalne plansze i codzienne obrazki miast, w których mieszka Maryja. Zapraszamy wszystkich do modlitwy do Matki Bożej.

W tym dniu również rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie, które poprowadzi ks. Krzysztof Papierz salezjanin. Porządek noszenia różańca znajduje się w gablotce. Mszy św. rano nie będzie. Popołudniu o 17.30 różaniec fatimski, msza św. o godz. 18.00 i po niej procesja.

c) w czwartek, 2 maja – wspomnienie św. Atanazego, bi­skupa i doktora Kościoła,

d) w piątek, 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Msze św. jak w niedziele. O godz. 17.00 msza św. w intencji druhów strażaków i ich rodzin.

Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych,

e) w sobotę, 4 maja – wspomnienie św. Floriana, męczen­nika. W tym dniu odwiedzimy chorych z N. Sakramentem od godz. 8.30. Popołudniu od godz. 17.00 adoracja N. Sakramentu i modlitwa Rycerstwa Św. Michała.

2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierw­szy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się za kapłanów i osoby życia konsekrowanego, a także pro­simy o dar nowych powołań do służby Bożej w Kościele. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz Królowej Polski. Natomiast w sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. W przyszłą niedzielę po mszy św. porannej zmianka tajemnic różańca św.

3. We wtorek, 30 kwietnia, z bazyliki Matki Bożej Bole­snej w Hałcnowie wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewni­kach.

4. W dzisiejszą niedzielę ofiarą do puszek po mszy św. wesprzemy diecezjalne radio Anioł Beskidów.

5. Zwolniło się jedno łóżko do opieki nad osobami chorymi. Kontakt w kancelarii.

6. Dziękujemy za sprzątanie świątyni rodzinom z ul. Stawy Monowskie ul. Centralna. W najbliższą sobotę prosimy rodziny z ul. Ustronna

 

Dodaj komentarz