Ogłoszenia parafialne 05.05.2024r.

1.Liturgiczne obchody tygodnia:

a) w poniedziałek, 6 maja – święto Świętych apostołów Filipa i Jakuba,

b) w środę, 8 maja – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji. Modlimy się za kandydatów do święceń.

2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni mo­dlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżo­wych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się zwykle do przydrożnych krzyży. Kościół modli się o błogosławień­stwo w każdej ludzkiej pracy.

W związku z obchodami Dni Krzyżowych w naszej parafii o godz. 17.30 procesja do krzyża przy ulicy Bernasia, a po niej msza św. wieczorna. Zapraszamy do udziału wszystkich wiernych.

* w poniedziałek – W okresie zasiewów,

* we wtorek – O uświęcenie pracy ludzkiej,

* w środę – Za głodujących.

Jeżeli nie będzie możliwości pogodowych  majówka o godz. 17.30 w kościele i podobnie modlitwy o urodzaje, a potem msza wieczorna.

3. W minioną niedzielę ofiarą do puszek w wysokości 1100zł. wsparliśmy diecezjalne radio Anioł Beskidów.

4. Od piątku 10 maja rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Św.

5. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 11.00 uroczystość I komunii dzieci klas III. Składka w tym dniu przeznaczona na potrzeby gospodarcze naszej parafii.

6. Zachęcamy do wzięcia udziału we wrześniowej pielgrzymce do Medjugorje.

7. W domu pogrzebowym można jeszcze zwiedzić wystawę pt. „Samarytanie z Markowej” poświęconej rodzinie Ulmów zamordowanej przez Niemców w czasie II wojny światowej za ukrywanie rodzin żydowskich.

8. Od dzisiejszego dnia na głównym ołtarzu przez cały tydzień będzie się palić specjalna świeca pamięci o tegorocznych maturzystach, za których będziemy się modlić prosząc Boga o pomyślne egzaminy.

9. Dziękujemy za sprzątanie świątyni rodzinom z ul. Ustronna. W najbliższą sobotę prosimy rodziców dzieci komunijnych.

Dodaj komentarz