Ogłoszenia parafialne 12.05.2024r.

1.Liturgiczne obchody tygodnia:

a) we wtorek, 14 maja święto św. Macieja, apostoła,

b) w czwartek, 16 maja – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.

2. Dziś szczególnie polecamy Panu Bogu dzieci komunijne wraz z rodzicami i chrzestnymi modląc się o łaskę Bożego błogosławieństwa. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie tego młodego pokolenia do pełnego uczestniczenia we mszy św., pomoc w przygotowaniu dzisiejszej uroczystości, oraz za pomoc rodziców w pracach przykościelnych i za dar ołtarza czyli nowy ornat zakupiony z okazji dzisiejszej uroczystości. Rozpoczyna się biały tydzień. Dzieci codziennie o godz. 18.00 biorą udział w majówce. Po niej msza św. Jutro poświęcenie obrazków komunijnych. We wtorek planujemy dziękczynną pielgrzymkę do Pierśca koło Skoczowa. Wyjazd spod OSP Włosienica 8.30 powrót około godz. 17.00.

3. W przyszłą niedzielę, 19 maja, będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

4. Zachęcamy do modlitwy w czasie nabożeństw majowych o potrzebne łaski i bł. Boże w naszych rodzinach przez wstawiennictwo Matki Najświętszej. Polecajmy przede wszystkim nowe pokolenia dzieci i młodzieży. Dziękujemy osobom, które modliły się podczas dni krzyżowych o dobre urodzaje i uświęcenie ludzkiej pracy. Także państwu Stuła za całoroczną opiekę nad krzyżem przy ulicy Bernasia.

5. Dzieci, które chciałyby wystąpić w dorocznym koncercie na Dzień Matki w dniu 26 maja w kościele o godz. 15.00 przygotowują swój repertuar. W przyszłą niedzielę 19 maja o godz. 15.00 próba występu w kościele.

6. Dziś składka przeznaczona na potrzeby gospodarcze naszej parafii. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Do końca maja w godzinach pracy zakładu fryzjerskiego w OSP Włosienica będzie trwała zbiórka ubrań przydatnych do użycia. Dochód z akcji zostanie w całości przeznaczony na rehabilitację Jacka z Podolsza. Szczegóły na plakacie w gablotce przed kościołem.

8. Dziękujemy za sprzątanie świątyni rodzicom dzieci komunijnych. W najbliższą sobotę prosimy rodziny ze Stawów Monowskich ul Dogodna

Dodaj komentarz